Prvá káva, ktorá prináša zdravie. Káva, s ktorou sa dopracujete k vysokým zárobkom.

KÁVA JE DRUHÝ NAJOBCHODOVANEJŠÍ PRODUKT NA SVETE. MÁTE MOŽNOSŤ ZÍSKAŤ ČASŤ Z TOHTO OBRATU PRE SEBA.

REISHI - LESKLOKÔROVKA

KULTÚRA ORIENTU V BOJI S CIVILIZAČNÝMI CHOROBAMI

Huba Reishi, nazývaná tiež Ganoderma lucidum alebo Lingzhi je nádejou súčasnej medicíny. Už 2000 rokov je používaná čínskymi liečiteľmi ako "kúzelná rastlina", pomáha liečiť a predchádzať mnohým chorobám.

Súčasné výskumy potvrdzujú, že zložky obsiahnuté v hube Reishi majú pozitívny vplyv na zlepšenie kvality zdravia a predlženie života.

Ganoderma vykazuje tieto účinky: protizápalové, hypotenzivne, protialergické, protivírusové, protirakovinové, hypolipemické a stimulujúce imunitu, ktorá je tým najdôležitejším mechanizmom ochrany zdravia.

 

Všeobecná charakteristika:

Huba Reishi sa vyskytuje v rôznych variantách (červená, fialová, modrá, žltá, čierna a biela), z nich najcennejšia je - pre terapeutické účely - uznávaná farba červená.

Na povrchu huby sa nachádzajú belavé spóry, ktoré následkom starnutia jedinca menia farbu na tmavo hnedú.

Nožička má podobu zohnutej, lesklej, červenej trubičky, veľkosti od 50-120 x 10-20 mm. Vyskytujú sa taktiež jedinci nemajúci nožičku, u ktorých je klobúčik prirastený priamo k podhubiu.

Spóry huby Reishi majú veľkosť 7-11 x 6-7 mikro m, sú oválneho tvaru, žltohnedej farby a sú najviac farmakologicky aktívnou časťou huby.

    Vykazujú približne 75 krát vyššiu aktivitu vo vzťahu k plodniciam. Ganoderma sa vyskytuje predovšetkým na mŕtvych vetvách listnatých stromov.  

Huba Reishi sa v prírode vyskytuje pomerne zriedka, je možné ju nájsť v Ázii, Južnej Amerike, Európe a v Severnej Amerike. Súčasne je huba pestovaná a využívaná pre liečebné účely.

 

Chemická stavba farmakologicky aktívnych zlúčenín:

Najdôležitejšiu rolu, vzhľadom k farmakologickým vlastnostiam, hrajú polysacharidy. Vyskytujú sa predovšetkým v podobe beta-D-glukánov, spojených s aminokyselinami. Vykazujú silné protirakovinové účinky a zvyšujú hladinu interferonu, ktorý v dôsledku zvyšuje odolnosť organizmu, ničí voľné radikály a napomáha tvorbe buniek typu B, produkujúcich protilátky. Majú taktiež vplyv na zvýšenie počtu makrofágov, ktoré napomáhajú funkcii leukocytov, majú vplyv na zdokonalenie syntézy DNA a RNA, bielkoviny v pečeni, kostnej dreni a krvi.

Cukrová časť zlúčenín je zložená z glukózy, galaktózy, manózy a je možné v nej taktiež nájsť stopové množstvo xylózy a fruktózy. Bielkovinové komponenty potom obsahujú vo svojom zložení okolo 17 typov rôznych aminokyselín.

Ďalšou farmakologicky účinnou substanciou, obsiahnutou v hube Reishi, sú triterpenoidy, typu lanostan, inak nazvaných ako ganoderenové kyseliny, okrem iných, ganospórová kyselina A. Triterpenoidy vykazujú účinok znižujúci hladinu cholesterolu v krvi, znižujú produkciu enzýmov, ktorý sa podieľa na vytváraní angiotenzidov, následkom čoho sa znižuje kŕč krvných ciev. Ganoderenová kyselina vykazuje silné účinky proti bolesti, ukľudňujúce a detoxikačné.

V hubách Reishi sa nachádzajú také zlúčeniny, ako: germanium, adenozin, ktorý zmenšuje viskozitu krvi, zlepšuje krvný obeh a tým zlepšuje zásobovanie srdca a mozgu kyslíkom. Ďalej obsahuje steroly a oleinovú kyselinu.

 

Využitie húb Reishi pri liečbe a prevencii nádorových ochorení:

Huby Reishi môžu zvestovať príchod novej éry pre prevenciu a liečbu rakoviny. Protirakovinové účinky má Ganoderma vďaka polysacharidom, obsiahnutým v jej zložení. Sú zložené z miliónov atómov, čo spôsobuje, že sú ťažko osvojiteľné organizmom človeka. Vďaka použitiu vitamínu C je možné znížiť ich hladinu a zjednodušiť tak ich asimiláciu. Polysacharidy sa menia na oligoglukány s nízkym molekulovým číslom a preto sú lepšie vstrebateľné, povzbudzujú prácu makrofágov, ktoré tvoria nerozlučnú zložku imunitného systému a značne posilňujú jeho obranné vlastnosti. Makrofágy, oproti bielym krvinkám vykazujúcim obmedzené účinky v prípade dlhodobých alebo zákerných chorôb, sú schopné zničiť všetky patogénne faktory, vrátane rakovinotvorných buniek.

 

Používanie preparátov s Ganoderma lucidum vykázalo pozitívne výsledky pri liečbe mnohých nádorov, mimo iných:

 mozgový nádor 5 cm (značné zmenšenie veľkosti nádoru, získanie vedomia, získanie pamäti)

rakovina pľúc, ktorá bola metastázou po operatívnom odstránení nádoru prsníka (celkový zánik rakovinotvorných buniek v pľúcach po 6 mesačnej terapii)

rakovina prsníka s metastázami do kostí (značné zlepšenie kvality života, návrat k samostatnému fungovaniu)

 rakovina konečníka s metastázami na pečeň (zmenšenie nádoru, zlepšenie všeobecného zdravotného stavu)

 rakovina slinivky (použitie esencie Ganoderma lucidum v spojení s vitamínom C - celkové uzdravenie)

Huby Reishi vykazujú protirakovinové účinky a stimulujú imunitný systém, čo značne zvyšuje kvalitu života osobám, trpiacim nádorovým ochorením. Zmenšuje príznaky choroby, v mnohých prípadoch vedie k úplnému uzdraveniu a tým k predlženiu života.

Súčasné preparáty obsahujúce zložky Ganoderma nevykazujú žiadne úporné vedľajšie účinky, charakteristické pre také metódy liečenia ako rádioterapia a chemoterapia.

 

Choroby srdca a krvného obehu:

Huba Ganoderma zväčšuje okysličenie srdcového svalu, pomocou rozšírenia vencových tepien a zvýšeniu prietoku krvi. V značnej miere znižuje ako systolický, tak diastolický krvný tlak až o 20%. Likviduje bolesti v hrudníku, dušnosť, poruchy srdcového rytmu, znižuje hladinu cholesterolu a triglyceridov. Za vlastnosti huby Reishi znižujúcej krvný tlak vďačíme prítomným triterpenoidom v jej zložení, ktoré sú špecifickými inhibítormi enzýmu konvertry angiotenzidu, ktoré pretvárajú angiotenzid I (AT I) na angiotenzid II (ATII) a znižujú jeho množstvo v krvi. Angiotenzid II zvyšuje krvný tlak, zmenšenie jeho množstva má vplyv na zníženie tlaku krvi.

Dôležitým aspektom týkajúcim sa znižovania tlaku krvi je to, že táto huba vykazuje tento účinok len v prípade, že je krvný tlak značne zvýšený, avšak nevykazuje hypotenzivny účinok, pokiaľ je tlak v rozmedzí normy alebo nižší. Reishi vykazuje tiež schopnosť zníženia hladiny cholesterolu a triglyceridov, ktoré sú hlavnými faktormi pri rozvoji chorôb srdca a krvného obehu. Behom používania preparátov Ganoderma lucidum dochádza k značnej redukcii frakcie LDL cholesterolu a k zvýšeniu množstva frakcií HDL cholesterolu. Za tieto vlastnosti zodpovedajú triterpény.

Klinické skúšky potvrdzujú, že huby Reishi ovplyvňujú viskozitu krvi a tým predchádzajú tvorbe krvných zrazenín. Dochádza k zníženiu agregacie krvných doštičiek. Faktorom, ktorý tu hraje hlavnú rolu je adenozin, ktorý je jedným z farmakologicky aktívnych faktorov, obsiahnutých v hubách Reishi. Také vlastnosti Ganodermy majú vplyv na zníženie rizika ochorení vydutí, mozgovou príhodou a niektorými chorobami srdca.

 

Imunitný systém:

Reishi vykazuje vlastnosti stimulujúce a modulujúce imunitu. Zložky obsiahnuté v hube majú vplyv na zvýšenie produkcie a aktivity lymfocytov, cytozinov a makrofágov. Zvýšenie aktivity makrofágov má vplyv na ničenie rôznych patogénov, ako baktérie, vírusy, kvasinky alebo rakovinotvorné bunky, ale tiež zjednodušuje odstraňovanie škodlivých, toxických zlúčenín z organizmu, tvorí tak obranný štít organizmu. Zvýšenie aktivity makrofágov spôsobuje uvoľnenie cytozinov, ktoré zodpovedajú za kontrolu zápalových procesov a stimulujúcich prácu imunitného systému.

Jednou z farmakologicky činných substancií huby Reishi je, už zmieňovaná, ganoderenová kyselina, ktorá (v neveľkých dávkach) ovplyvňuje zníženie replikacie virusu HIV o 50%. Súčasná medicína sa stále častejšie venuje civilizačnej chorobe XX. storočia, ktorou je alergia. Ganoderma vykazuje antihistaminické účinky v rozsahu alergií s rôznymi príznakmi. Zmenšuje alergickú reakciu pri prieduškovej astme, kožných alergiách a alergiách na lieky čo sa stáva v poslednej dobe stále častejšie.

 

Zhrnutie:

Huba Ganoderma Lucidum, nazývaná tiež Reishi, je jedným z pokladov čínskej medicíny. Súčasné výskumy preukázali, že zložky v nej obsiahnuté vykazujú blahodarný vplyv na dodržanie rovnováhy v organizme a predlženie života. Vykazuje široké použitie, podporujúce vitalitu a chráni zdroj jej vzniku. Reishi stimuluje prácu imunitného systému. Rozdiel medzi pôsobením Ganodermy a liekov alebo diétnych doplnkov spočíva v tom, že nesmeruje svoje liečebné vlastnosti na konkrétnu chorobu, ale pomáha regulovať prácu celého organizmu, zaisťuje správne fungovanie vnútorných orgánov.

Všeobecne je Reishi v Číne uznávaná za liek a nachádza sa na úradnom zozname liekov. Dúfajme, že sa v blízkej budúcnosti stane základom prírodnej medicíny, ktorá teraz nie je v zvyšku sveta príliš docenená.

 

Ganoderma lucidum - Reishi

 

Na prvý pohľad nie príliš zaujímavá huba, teda z pohľadu praktického hubára. Ale zdanie klame, táto pekná akoby nalakovaná huba má fantastické liečebné schopnosti. Významne posilňuje imunitný systém, upravuje krvný tlak a hladinu cholesterolu v krvi, lieči reumu, veľmi účinná je proti migrénam, nespavosti, ocenia ju predovšetkým kardiaci i astmatici. Obsahuje tiež polysacharidy s protinádorovými účinkami, takže je vhodná ako prevencia proti rakovine. Plodnice nie je možné konzumovať priamo, lebo sú tvrdej a drevnatej konzistencie. V medicíne, zvlášť v tej čínskej sa táto huba využíva v podobe sirupov a tinktúr. Vyrastá z koreňov a pňov listnáčov, vzácne i ihličnanov.
V čínskych nemocniciach podávajú pacientom extrakt s huby vo forme sirupu ako súčasť liečby pri najrôznejších ochoreniach.


Niektoré klinicky preukázané účinky extraktu z huby Ganoderma lucidum:
.  Spomaľuje starnutie
.  Účinná v boji s nádorovými chorobami
.  Účinná pri detoxikácii organizmu
.  Pozitívne účinky pri neurasténii
.  Pomáha pri vyrovnávaní krvného tlaku
.  Vhodná na liečbu prieduškovej astmy
.  Pomáha pri odbúravaní cholesterolu
.  Tlmí bolesť
.  Pomáha pri regenerácii organizmu po chemoterapii
.  Pozitívne vplýva na plodnosť
.  Pomáha pri alergiách
.  Pomáha pri poruchách spánku

V Japonsku je v súčasnej dobe Ganoderma doporučovaná lekármi k liečeniu viac ako dvadsiatich chorôb a rôznych zdravotných problémov, vrátane migrény, bolesti hlavy, hypertenzie, bronchitídy, astma bronchiale, artritídy, anorexie, gastritídy, hemeroidov, diabetu, hypercholesterolemie, nefritídy, dysmenorey, hepatitídy typu B, leukopénie, kardiovaskulárnych problémov, rôznych typov karcinómov a akútnej myeloblastickej leukémie.

 

Farmakologicky aktívne látky

 

Z Ganoderma lucidum bola izolovaná rada zaujímavých látok. Väčšina z nich je dobre rozpustná vo vode a dá sa z huby vylúhovať horúcou vodou (asi 10 % váhy sušiny). To vysvetľuje, prečo je najčastejšou liekovou formou tohto liečiva odvar, pripravovaný podobne ako čaj. Prirodzene rastúca huba má mimoriadne horkú príchuť, spôsobenú prítomnosťou lanostanových terpenoidov, ale tá sa stráca pri umelom pestovaní. Vzťah medzi horkou chuťou a farmakologickým účinkom liečiva nie je celkom jasný. Zdá sa však, že tieto horko chutnajúce látky sú zodpovedné za antialergický efekt (Mizuno, 1996b), ale ich neprítomnosť nemá vplyv na ďalšie farmakologické účinky.

 

5 etáp pôsobenia REISHI


SNÍMANIE - SKENOVANIE TELA ( 1 - 30 dní )
REISHI pomáha objavovať ukryté choroby a toxíny v tele a vedie k regulácii telesných funkcií - objavujú sa reakcie tela, ktoré pomáhajú odkryť oblasti zasiahnuté chorobami a začína ju okamžite liečiť.


DETOXIKÁCIA ( 1 - 30 týždňov )
REISHI je známa ako "kráľovná všetkých detoxikátorov" pre svoju silu odstraňovať nadbytočnú kyselinu močovú, kyselinu mliečnu, nadbytočný cholesterol, zásoby tukov, odumreté tkanivá a nahromadené toxíny. Toxíny sú vylučované cez moč, stolicu, pot, kožu, hlien.


REGULÁCIA ( 1 - 12 mesiacov )
V priebehu obnovovacieho procesu sú pozorované určité reakcie tela. Ak sú veľmi silné, znížiť dávkovanie.


VÝSTAVBA ( 6 - 24 mesiacov )
REISHI pokračuje v oprave postihnutých častí tela, posilňuje imunitný systém k väčšej odolnosti proti chorobám, dodáva hlavné prvky a vitamíny k urýchleniu uzdravovacieho procesu.


OMLADZOVANIE ( 1 - 3 rokov )
Konečný cieľ konzumácie REISHI je udržovať telesné funkcie v optimálnej činnosti a navrátiť organizmu mladistvý vzhľad, omladiť organizmus.

Aké sú všetky kladné účinky Ganodermy Lucidum?

Nasledujúci zoznam bol publikovaný v článku nazvanom "Liečivé huby: ich terapeutické vlastnosti a aktuálne lekárske využitie s dôrazom na liečenie rakoviny" nadácie Cancer Research UK - najväčšej britskej spoločnosti pre výskum liečby rakoviny.

Farmakologické účinky Ganodermy Lucidum na živý organizmus:
.  analgetické
.  antialergicky aktívne
.  preventívny účinok bronchitídy
.  protizápalové
.  protinádorovo aktívne
.  pôsobí ako antioxidant vylúčením hydroxylu voľných radikálov
.  protivírusový účinok vytvorením interferonovej produkcie
.  znižujúci vysoký krvný tlak
.  všeobecne imunopotentný
.  znižujúci HIV aktivitu

 

KÁVA S HUBOU REISHI JE JEDINÁ,

KTORÚ MÔŽU PIŤ AJ ĽUDIA S VYSOKÝM KRVNÝM TLAKOM.

OBSAHUJE LEN MALÉ MNOŽSTVO KOFEÍNU, ALE ÚČINOK REISHI JE DLHODOBÝ A UDRŽÍ VÁŠ ORGANIZMUS V PLNEJ AKTIVITE. TAKTIEŽ VO VEĽKEJ MIERE REGULUJE DIABETES, SPÁNOK, OKREM INÝCH VEĽMI POZITÍVNYCH ÚČINKOCH TEJTO KÁVY, ČOKOLÁDY, ALE AJ ČAJU. JE MNOHO NEUVERITEĽNÝCH PRÍBEHOV UZDRAVENIA. TÁTO BOŽSKÁ LIEČIVÁ BYLINA JE PRIAMO OZNAČOVANÁ ZA HUBU DLHOVEKOSTI.

ŽITE DLHO - FEEL GOOD.